Koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe w szkole Leonardo

W Szkole Leonardo staramy się wszechstronnie rozwijać naszych uczniów, nie tylko ucząc ich podstawowych dyscyplin, ale także dbając o ich sprawność fizyczną, rozwijając zdolności teatralne, kulinarne i twórcze. Aby to osiągnąć stworzyliśmy wiele zajęć dodatkowych oraz kół zainteresowań, dzięki którym Nasi uczniowie mogą zdobywać i kształtować swoje umiejętności.

Zajęcia dodatkowe w naszej szkole dają uczniom możliwość aktywnego spędzania czasu po lekcjach, rozwijania swoich pasji oraz zdobywania nowych umiejętności. Dzięki różnorodności propozycji każdy uczeń może znaleźć coś dla siebie i rozwijać się w interesującym go obszarze.

Chór szkolny

Chór szkolny to miejsce, gdzie pasjonaci muzyki mogą wspólnie tworzyć piękne dźwięki. Poprzez regularne próby, uczniowie uczą się współpracy, doskonalą swoje umiejętności wokalne oraz rozwijają poczucie rytmu i melodyki.

Chór szkolny - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Młodzieżowy Klub Piłkarski Wratislavia

Młodzieżowy Klub Piłkarski Wratislavia to świetna propozycja dla miłośników piłki nożnej. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów uczestnicy rozwijają swoje umiejętności sportowe, uczą się współpracy zespołowej oraz zdobywają wartościowe doświadczenia na boisku.

Klub Piłkarski Wratislavia - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Zajęcia informatyczne

Zajęcia informatyczne pozwalają uczniom na zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu obsługi komputera, programowania czy tworzenia stron internetowych, a w dzisiejszych czasach umiejętności związane z technologią są niezwykle ważne.

Zajęcia informatyczne - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne to doskonała okazja dla młodzieży do nauki gotowania. Uczestnicy poznają tajniki kuchni, zdrowych nawyków żywieniowych oraz rozwijają swoje umiejętności kulinarno-artystyczne.

Zajęcia kulinarne - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Szachy

Szachy to gra, która rozwija logiczne myślenie, koncentrację oraz umiejętność przewidywania następstw. Zajęcia szachowe pozwalają uczniom rozwijać swoje umiejętności strategiczne oraz uczyć się szacunku dla przeciwnika.

Szachy - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Gry planszowe

Gry planszowe to świetny sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, strategii oraz współpracy z innymi. Podczas tych zajęć uczniowie mają okazję do integracji, rozwijania umiejętności społecznych oraz spędzania czasu w sposób aktywny i kreatywny.

Gry planszowe - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe to doskonała okazja dla dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, rozwijania sprawności fizycznej oraz zdobywania umiejętności sportowych w różnych dyscyplinach.

Zajęcia sportowe - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Zajęcia krawieckie

Zajęcia krawieckie to świetna okazja dla uczniów do nauki podstaw szycia, projektowania i kreatywnego wyrażania się poprzez tworzenie własnych ubrań lub dodatków. Podczas tych zajęć uczestnicy zdobywają umiejętności praktyczne oraz rozwijają swoją wyobraźnię i zdolności manualne.

Zajęcia krawieckie - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Zajęcia relaksacyjne

Zajęcia relaksacyjne na świetlicy dla klas 1-3 mają na celu zapewnienie uczniom momentu wytchnienia oraz możliwości odprężenia się po intensywnych zajęciach lekcyjnych. Poprzez różnego rodzaju techniki relaksacyjne dzieci uczą się radzenia sobie ze stresem i emocjami.

Zajęcia relaksacyjne - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne pozwalają dzieciom rozwijać umiejętności aktorskie, poprawiać swoją dykcję oraz pewność siebie na scenie. Poprzez różnorodne ćwiczenia teatralne uczestnicy zdobywają także umiejętność współpracy w grupie oraz wyobraźnię sceniczną.

Zajęcia teatralne - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Zajęcia muzyczno-ruchowe

Zajęcia muzyczno-ruchowe dla klas 1-3 to połączenie zabawy, tańca i muzyki. Poprzez różnorodne ćwiczenia ruchowe i muzyczne dzieci uczą się rytmiki, koordynacji oraz rozwijają swoje zdolności artystyczne i motoryczne.

Zajęcia muzyczno-ruchowe - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Zajęcia filmowe

Zajęcia filmowe to doskonała okazja dla uczniów do zgłębienia tajników sztuki filmowej, analizy różnych gatunków filmowych oraz rozwijania umiejętności krytycznego myślenia. Poprzez dyskusje i tworzenie filmów uczestnicy poszerzają swoją wiedzę oraz rozwijają swoje zainteresowania kulturalne.

Zajęcia filmowe - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu

Zajęcia z koszykówki

Zajęcia z koszykówki pozwalają uczestnikom doskonalić swoje umiejętności techniczne i taktyczne, poprawiać kondycję fizyczną oraz budować wartości zespołowe i charakter. To nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, ale również okazja do integracji społecznej i rozwoju osobistego poprzez współpracę z innymi.

Zajęcia z koszykówki - Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu