Szkolny projekt: Bohaterowie powstań narodowych

14 marca 2024
Szkolny projekt: Bohaterowie powstań narodowych

Od 24 listopada 2023 roku do 12 marca 2024 roku uczniowie klas V-VII podczas lekcji historii, muzyki oraz na zajęciach szkolnego Klubu Historycznego brali udział w szkolnym projekcie historycznym pt. „BOHATEROWIE POWSTAŃ NARODOWYCH”.

Projekt, który zrealizowano naszej szkole był ważnym przedsięwzięciem, gdyż rozwijał umiejętności humanistyczne uczniów oraz przyczynił się do pogłębienia ich wiedzy o powstaniach narodowych i ich bohaterach.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w prelekcjach z pokazami multimedialnymi, oglądali materiały filmowe, pracowali z materiałem ikonograficznym, czytali publikacje o bohaterach powstań, a także pisali wypracowania, w których przedstawiali dokonania m. in. Kościuszki, Traugutta, Skrzyneckiego, Korfantego, Piłsudskiego, a także żołnierzy Armii Krajowej. Ponadto dzieci rysowały portrety wymienionych uczestników powstań.

Działania zrealizowane w ramach projektu „BOHATEROWIE POWSTAŃ NARODOWYCH” cieszyły się dużą popularnością wśród naszych uczniów.