Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

9 grudnia 2018 autor:

W tym roku obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 4b i 5a wzięli udział w akcji „100 kartek dla Powstańców Warszawskich z okazji stulecia odzyskania niepodległości”. Uczniowie wypisali pocztówki, które następnie zostały wysłane do bohaterów walczących niegdyś o wolność.

1-189223

IMG_20181015_125720_Easy-Resize.com

W klasach zostały też przeprowadzone zajęcia, podczas których uczniowie poznali sylwetki powstańców, a także losy powstania warszawskiego.

 

IMG_20181031_132047_Easy-Resize.com

bohaterON

Kolejnym etapem obchodów był udział uczniów w „Olimpiadzie Niepodległościowej”. Klasy rywalizowały ze sobą na płaszczyźnie sportowej. Wszyscy świetnie się bawili.

Zwieńczeniem obchodów był apel pod hasłem: „Pociąg do wolności”. Uczniowie wysłuchali historii Polski w pigułce, a także o godzinie 11.11 przyłączyli się do bicia ogólnopolskiego rekordu w śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego.

Do obejrzenia pełnej fotorelacji zapraszam do odwiedzenia szkolnej strony Facebooka.