Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Coraz bliżej Święta

23 grudnia 2018 autor:

Grudzień jest w Leonardo czasem wyjątkowym. Nauczyciele już od początku miesiąca starają się wprowadzić świąteczną atmosferę do klas i umilić uczniom czas oczekiwania do Bożego Narodzenia.

Z okazji mikołajek niektóre z klas odwiedziły Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie uczniowie korzystali z oferowanych atrakcji, a także próbowali różnych smakołyków.

BeFunky-collage(3)

Kolejną grudniową atrakcją było nocowanie w szkole. Uczniowie wraz z wychowawcami spali tej nocy w swoich klasach. Jedni zdobili pierniki i wykonywali ozdoby choinkowe,  inni spędzali czas na grach i zabawach zespołowych. Jedno jest pewne – wszystkie dzieci były zadowolone.

BeFunky-collage(2)

Klasa 3a, 1b i 4b odwiedziły Wrocławską Piernikarnię, gdzie uczniowie poznali sposób wyrabiania ciasta na pierniki, historię snycerzy oraz mieli okazję sami robić ciasteczka i je ozdabiać.

BeFunky-collageW ostatnim tygodniu przed świętami, w szkole odbył się kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup materiałów plastycznych do szkolnej świetlicy. W tym czasie, w klasach, odbywały się też wigilie, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami składali sobie życzenia i kosztowali tradycyjnych potraw.

BeFunky-collage(4)BeFunky-collage(5)