Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Ogólnopolski konkurs literacki o twórczości Kornela Makuszyńskiego

27 stycznia 2020 autor:

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie literackim.
Tematy prac konkursowych:
1. Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem… Napisz list do rówieśnika lub bliskiej osoby, w którym zachęcisz kogoś do czytania książek. Odwołaj się do przywołanej myśli Kornela Makuszyńskiego oraz do wybranej książki pisarza.
2. I znów poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie tego, co jest bardzo blisko…W swojej pracy, w dowolnej formie, pokaż Koziołkowi Matołkowi, jak piękna jest Polska. Zachęć go do poznania Twojej okolicy lub Twoich ulubionych miejsc i osób w kraju.
3. Życie bez wspomnień, zdaniem Kornela Makuszyńskiego, unieszczęśliwia człowieka. Napisz wiersz, w którym upamiętnisz postać tego wybitnego pisarza oraz jego wspaniałą twórczość.

Prace literackie powinny być napisane komputerowo, w programie Word (marginesy: 1,5 cm, czcionka: Times New Roman, rozmiar czcionki: 12, odstępy między wierszami – interlinia – 1,5), objętość tekstów: do 4 stron A4.
Prace nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
Uczeń może przygotować tylko jedną pracę indywidualnie.

Prace należy przekazać do 7.02.2020 r. p. Natalii Rębacz lub p. Grażynie Zalewskiej.

 

koziolekmatolek-342677-09855b31d